Sage | Recepty a tipy | Trik na prípravu dokonalého smoothie? vákuum!

Trik na prípravu dokonalého smoothie? vákuum!

Přehrát video
Vákuové mixovanie sa stává hitom poslednej doby a už dlho nie je voľbou jen pre gurmánov. Ponúka totiž lepší výsledok vo všetkých smeroch – ako chuťový a vizuálny, tak aj čo do obsahu. Vďaka odsatiu vzduchu a vytvoreniu vákuového prostredia, zamedzuje oxidácii potravín, ku ktorej inak prirodzene dochádza. Ta potom znižuje kvalitu surovín – napríklad ovocia a zelenina začnú „vädnúť“, hnednúť a strácať postupne živiny, farbu i chuť. Na výsledok s nahnedlou farbou potom väčšinu z nás prejde chuť, aj keby bol sebezdravší. Vákuový mixér sa s týmto problémom hravo vysporiada tým, že odstráni všetokn vzduch z nádoby a zaručí tak dlhšiu životnosť spracovanej potraviny a zachovánia maximálneho množstva enzýmov a antioxidantov. Strata vitamínov a živín je vďaka nemu minimálna.

Celkový výsledok vás skrátka nadchne – smoothie je chutnejšie, voňavejšie a krásne farebné. Mixér s vakuovým nástavcom dosiahne tiež jemnejšieho spracovania, pokrmy sú hladšie so štruktúrou doplnenou o mikrobublinky. Všetky ingrediencie zostanú krásne premiešané, a i po dlhšej dobe nedochádza k oddeleniu ťažšej tekutiny od ľahšej peny.

Takéto dokonalé smoothie si môžete doma pripraviť aj vy za pomoci vakuového nástavca The Vac Q SBL002 od prémiovej značky Sage. Jednoducho si poradí i s dipmi, mliečnymi nápojmi, zeleninovými polievkami a krémovými pomazánkami. Má mechanizmus veľmi jednoduchého nasadenia na veko nádoby mixéra a automatického vypnutia po odsatí maximálneho množstva vzduchu z nádoby. Je plne kompatibilný s mixérmi Sage SBL920, SBL820.
SBL920

Pokrm pripravujeme pomocou:
Stolný super mixér

Dozvedieť sa viac