Sage | Recepty a tipy | Espresso tonic

Espresso tonic

Přehrát video
Espresso tonic
5 minut
Príprava jedla + varenie
Ľahká
Náročnosť
1
Porcia

Ingrediencie

 • Tonic
 • Zrnková káva
 • Ľad

Postup receptu

Tiež sa vám niekedy stane, že máte na niečo chuť a vlastne neviete presne na čo? Nás takéto rozpoloženie priviedlo k drinku, ktorý si získáva stále väčšiu obľubu – Espresso tonic.
Mali sme totiž chuť na kávu, ale pritom na žiadnu z osvedčených variánt. A jediné, čo pre naše „zadanie“ bolo jasné, že sa malo jednať o osviežujúci nápoj s kávovou chuťou. Výsledkom je originálny, neotrlý drink s príjemne nahorklou chuťou.

Výhodou tohoto drinku je, že jeho príprava je úplne jednoduchá a ľahká. Základ pritom stále tvorí kvalitné espresso. S ním nám pomohol kávovar Sage BES875, ktorý zvládne pripraviť výbornú kávu ako profesionálny barista a má intuitívne a jednoduché ovládanie. Prostredníctvom inovatívnych technológií a funkcií sa dokáže postarať o dodržanie podmienok nevyhnutných pre prípravu dokonalej kávy, čo je predovšetkým udržanie správneho tlaku a stálej teploty vody. Integrovaný mlýnček na kávu s nerezovými mlecími kameňmi umožňuje namlieť len potrebné množstvo kávy priamo do držiaku a nastaviť hrubosť mletia kávy a dávkovanie. Pre prípravu variant kávy, ktoré obsahujú mlieko ako cappuccino alebo latté, je integrovaná parná tryska. Je otočná až o 360° a dokáže našľahať hodvábne jemnú mliečnu penu.

 1. 1.

  Pripravte si svoju obľúbenú kávu v kávovare Sage BES875. Vhodné je, buď klasické espresso alebo doppio.

 2. 2.

  Do priehľadného pohára nalejte svoju obľúbenú značku tonicu (100–150 ml). My sme použili 120 ml.

 3. 3.

  Pridajte ľad.

 4. 4.

  Na prvá razu si pomôžte čajovou lyžičkou, cez kterú pomaly začnete liať espresso do tonicu.

 5. 5.

  Akonáhle získáte grif po príprave niekoľkých týchto drinkov, bude stačiť opatrne liť pripravenú kávu cez kocku ľadu ale je potrebné pracovať rýchlo a s čerstvými surovinami (tonic aj espresso), aby ste si vychutnali krásnu penu a vrstvy sa správne oddelily.

 6. 6.

  Ihneď podávejte ku konzumácii.

BES875BSS

Pokrm pripravujeme pomocou:
Espresso s integrovaným mlynčekom

Dozvedieť sa viac