Sage | Recepty a tipy | Celerová šťava

Celerová šťava

Přehrát video
Celerová šťava je pre naše telo úžasne prínosná.
10 minút
Príprava jedla + varenie
Ľahká
Náročnosť
3
Porcia

Ingrediencie

 • 1 veľký zväzok stopkového celeru (cca 400 ml šťavy)
 • Prípadne pridajte:
 • 1 jablko
 • 1 mrkvu

Postup receptu

Celerová šťava je pre naše telo úžasne prínosná. Mimo iné dokáže čistiť a detoxikovat pečeň, má antiseptické účinky na streptokokové infekcie, omedzuje nadúvanie, stabilizuje krvný tlak a napríklad aj pomáha s liečbou ekzémov.
 
O týchto blahodárnych účinkoch ste už možno počuli nebo čítali. Napriek tomu vás ale celerová šťava neláká a máte obavy z jej chuťou? Nebojte, to sa dá ľahko a elegantne vyriešiť. Stačí, keď ju obohatíte o šťavu z ovocia či zeleniny, ktorú máte radi – napríklad o jablčnú alebo mrkvovú. Stačí jeden kúsok z vybraného druhu pridať pri odšťavovaní a získate chuťovo jemnejší nápoj, ktorý zachutí snáď všetkým.
 
Užívanie
Najlepšie je, keď zoženiete zeleninu v BIO kvalite. Získanú šťavu je najúčinnejšie vypíť nalačno hneď ráno. Prípadne dve hodiny po jedle. Celerovú šťavu môžu užívať aj deti, tehotné a dojčiace ženy :).
 
S odšťavovačom Sage The Nutri Juicer Plus je jej príprava úplná hračka. Je dobre čistiteľný, bezpečný a jednoducho ovládateľný. Naviac je vyrobený z kvalitných materiálov a má úplne intuitívne elektronické ovládanie ktoré sa zobrazuje na LCD displeji. Pre vybraný druh ovocia či zeleniny si pre maximálnu výťažnosť šťavy zvolíte z piatich stupňov rýchlosti ten optimálny. Do výbavy patrí aj špeciálny Nutri Disc, vďaka ktorému dochádza k menšiemu prenosu tepla (o 1,5 °C) a dokáže v porovnaní s bežnými produktami v tejto kategórii z rovnakého množstva ovocia a zeleniny získať až o 20 % viacej živín. Má i extra veľký plniaci otvor o šírke 84 mm, ktorý oceníte predovšetkým pri odšťavování vačších kusov, napr. jabĺk.

 1. 1.

  Odkrojte spodnú časť celeru a jednotlivé stonky dôkladne umyte.

 2. 2.

  Pripravte si odšťavovač SAGE THE NUTRI JUICER PLUS s nádobou na šťavu. Do odšťavovača vložte disk Nutri Disc™ na odšťavovanie, nasaďte kryt odšťavovača a zaistite ramenom s bezpečnostným zámkom.

 3. 3.

  Na otočnom ovládači navoľte stupeň 4 PINEAPPLE. Do vkladacej nádoby vložte celý celer, zapnite odšťavovač a za pomoci prítlaku bezpečne odšťavíte celý celer.

 4. 4.

  Odšťavenú šťávu z celeru nalejte do pohára a vypite :).

 5. 5.

  Na odšťavovači uvolnite rameno s bezpečnostným zámkom a všetky odnímateľné súčasti dôkladne opláchnite pod tečúcou vodou.

 6. 6.

  Opatrne s ostrými nožmi na odšťavovacom disku, ten dôkladne očistite pod tečúcou vodou za pomoci priloženej kefky.

 7. 7.

  Všetko nechajte dôkladne uschnúť.

Tip: Zbytky zeleninovej drti nevyhazujte, schovajte si ju v chladničke a použite do akéhokoľvek jedla :). Skvele sa hodia pridať do polievky, do placiek, alebo rôznych dďalších pokrmov. Medze sa tu nekladú a je škoda zeleninu vyhadzovať :).