Sage | Recepty a tipy | Vitamíny ako zbraň proti chorobám

Vitamíny ako zbraň proti chorobám

Přehrát video
Ťažká sitácia, v ktorej sa kvôli pandémii ocitol prakticky celý svet, sa nevyhla ani nám. A tak se viac než kedy inokedy snažíme posilovať obranyschopnosť nášeho organizmu a robiť všetko pre to, aby sme sa chránili. Neobíde sa to bez osobných obmedzení a nutnej zmeny našich zažitých rituálov a každodenného života. Dbať by sme mali tiež na kvalitné zloženie stravy, ktorá nám zaistí zvýšený príjem vitamínov.

V prvej línii je to vitamín C, ale nejde nespomenúť ani ostatné – napríklad vitamíny skupiny B, ďalej D, E a ďalšie. Odborníci a poradci na túto tému dokážu hovoriť dlho, ale nám postačí jednoduchá rada – bez ovocia a zeleniny sa skrátka nezaobídeme. A nejlepšie je denné menu obmeňovať a rôzne druhy striedať. Aby sme ich do tela dostali dostatok a zároveň si pochutili, je ideálne recepty striedať. Od starých osvedčených polievok trebárs až po najrôznejšie smoothie. Dobrá správa je, že chutných a nápaditých receptov je nespočetné množstvo a fantázii sa medze nekladú. A keď si k rukám vezmeme pracovitého pomocníka, Sage stolný super mixér THE SUPER Q SBL920, budeme s prípravou hotoví behom chvíľky.

Polievky sú pokrmom, ktorý v posledných rokoch zažívá doslova renesanciu. Ich jednoznačnou devízou je, že všetky prínosné látky, ktoré pri varení vznikajú, zostávajú zachované v polievkoej tekutine. A tak pre prísun vitamínov môžeme ideálne zvoliť trebárs krémové, zeleninové alebo lúskové polievky. Sú veľmi výdatným a výživným pokrmom, ktorý dokáže organismus zavodniť naštartovať metabolismus a dodať telu potrebné látky na celý deň. A v chladnejších dňoch oceníme naviac určite aj to, že nás krásne zahrejú.

Ďalším veľmi obľúbeným pokrmom či vlastne nápojom sú smoothie. Je to rýchly spôsob spracovania všetkých potrebných surovín, dá sa dobre pribaliť na cestu a hodí sa ako na raňajky, tak i na desiate alebo večere. A naviac výborne chutí. Touto lahodnou cestou dostaneme do tela rad vitamínov, minerálov a stopových prvkov, ale tiež významné množstvo kvalitných sacharidov, bielkovín, tukov a ďalších cenných látok.

Jednoducho a rýchlo pripravíme akýkoľvek zo spomínaných pokrmov s výkonným kuchynským pomocníkom – stolným super mixérom THE SUPER Q SBL920 od prémiovej značky Sage. Kombinuje v jednom produkte štandartný mixér a smoothie mixér s malou nádobou vhodnou na cesty. Je vybavený špeciálnym nožovým systémom, ktorý pri plnej rýchlosti 300 km/h a spoločne s jedinečným tvarom nádoby dokáže spracovať potraviny bez tzv. mŕtvych miest. A naviac v kombináci s vakuovým nástavcom dosiahnete najdokonalejšej metódy rozmixovania potravín a zužitkovaniu maximálneho množstva enzýmov.

Má 12 prednastavených rýchlostí, dokáže napríklad najemno namlieť múku, alebo čerstvo namlieť korenie. Hodí sa na spracovanie potravín, drvenie ľadu, mletí, mixovanie a prípravu zeleninových polievok s presným nastavením rýchlosti mixovania.

Pre ešte presnejšie nastavenie rýchlosti zloží kruhový ovládač. Ovládanie je jednoduché, intuitívne a zobrazuje sa na LCD displeji. Nádoba mixéra je vyrobená z Tritanu BPA-Free, ktorý je vysoko odolný a vydrží extrémnu záťaž, napríklad opakované umývanie v umývačke na riad.

Prajeme vám dobrú chuť
SBL920

Pokrm pripravujeme pomocou:
Stolný super mixér

Dozvedieť sa viac