Sage | Recepty a tipy | Jahodová zmrzlina s Oreo sušienkami

Jahodová zmrzlina s Oreo sušienkami

Přehrát video
Pochutnajte si na tej najlepšej zmrzline
30 minút
Príprava jedla + varenie
Ľahká
Náročnosť
3
Porcia

Ingrediencie

 • 300 g jahôd

 • 200 ml smotany (33 %)
 • 100 ml mlieka
 • 50 g cukru
 • 6 ks Oreo sušienok

Postup receptu

Sezóna jahôd je v plnom prúde a slniečko neúprosne páli. Najvyšší čas na prípravu domácej jahodovej zmrzliny. A aby to nebola nuda, pridáme do receptu aj Oreo sušienky!
 
Než sa ale do prípravy jahodovej pochúťky pustíme, urbme si mini exkurziu do histórie zmrzliny. Kde sa vlastne vzala? V strednej Európe sa zmrzlina stala obľúbená v prvej polovici 18. storočia. Vyrábala sa zo žĺtkov šľahaných s cukrom a smotany a do tejto hmoty sa pridávaly napríklad kúsky ovocia, vanilka alebo kakao. Výroba zmrzliny u nás sa rozšírila začiatkom 20. storočia, kedy ju vyrábali predovšetkým cukrárne. Ale do cukrárne na skvelú zmrzlinu chodiť nemusíte, môžete si ju vyrobiť doma pomocou Sage BCI600! :-)
 
Sage BCI600 je prvý výrobník zmrzliny, ktorý automaticky rozpozná hustotu pripravovaného mrazeného dezertu podľa vášho nastavenia a bude dezert uchovávať mrazený až do jeho podávania. Zmrzlinovač disponuje 12 programi pre nastavenie štruktúry dezertu – od mäkších mrazených dezertov ako je sorbet, cez mrazené jogurty a gelato až po zmrzlinu.

 1. 1.

  Pred použitím zmrzlinovača zapnite funkciu PRE-COOL, ktorý sa vychladí až na -30 ͦC. Zmrzlinovač je vybavený kompresorom, takže pri príprave odpadnú zdĺhavé práce s namrazovaním vyberateľnej nádoby.

 2. 2.

  Očistené jahody vložte do stolného mixéra SAGE SBL620 a zapnite funkciu 4 PUREE. Jahody mixujte približne 60 sekúnd.

 3. 3.

  Rozmixované jahody prelejte do inéj misky a do nádoby od mixéra pridajte trochu vody a zapnite funkciu AUTO CLEAN. Vďaka tejto funkci sa nádoba prepláchne a vyčistí a odpadne zložité umývanie nádoby.

 4. 4.

  K rozmixovaným jahodám pridajte cukor, smotanu a mlieko. Všetko dôkladne premiešajte, aby sa zmes spojila a cukor rozpustil.

 5. 5.

  Hotovú zmes na zmrzlinu prelejte do vychladenej 1l nádoby zmrzlinovača SAGE BCI600 a uzavrite vekom.

 6. 6.

  Hustotu pripravovaného mrazeného dezertu dokáže prístroj podľa nastavení automaticky rozpoznať, čo je zásadné pre jej správnu konzistenciu. Zmrzlina by mala obsahovať minimum vzduchu a byť ľahko nadýchaná, ale zároveň v nej na rozdiel od sorbetu nesmiete rozoznat kryštáliky ľadu. Priebeh prípravy môžete vďaka priehľadnému veku pohodlne kontrolovať.

 7. 7.

  Zmrzlinovač zapnite funkciou POWER a otáčacím kolieskom zvoľte program ICE CREAM na maximum.

 8. 8.

  Tlačítkom START zmrzlinovač zapnite a nechajte ho pracovať.

 9. 9.

  Medzitým, čo sa vytvára zmrzlina, nakrájajte si Oreo sušienky na menšie kúsky.

 10. 10.

  Akonáhle zmrzlinovač cinkne a na modro podsvietenom LCD displeji se objaví ADD MIX-INS, odklopte priehľadné veko zmrzlinovača a pohodlne pridejte nakrájané Oreo sušienky.

 11. 11.

  Po pridaní sušienok nechajte zmrzlinovač ďalej pracovať. Akonáhle je zmrzlina úplne hotová, zaznie ďalšie cinknutie.

 12. 12.

  Hotovú zmrzlinu môžete rovno servírovať alebo preložiť do inej nádoby a vložiť do mrazničky. (ale kto by odolal, neochutnať? :-))

BCI600

Pokrm pripravujeme pomocou:
Výrobník zmrzliny s kompresorom

Dozvedieť sa viac