Sage | Recepty a tipy | Velikonočné sušienky z mandľového masla

Velikonočné sušienky z mandľového masla

Přehrát video
Veľká Noc, sviatky jari, klopú pomaly ale isto na dvere
30 minút
Príprava jedla + varenie
Ľahká
Náročnosť
1 plech
Porcia

Ingrediencie

 • na mandľové maslo:
 • 400 g mandlí
 • na těsto na sušenky:
 • 80 g mandľového masla
 • 1 vajce
 • 5 lyžíc medu
 • 200 g hladkej múky
 • na polevu:
 • 1 bielok
 • cca 200 g práškového cukru
 • potravinové farbivo

Postup receptu

Veľká Noc, sviatky jari, klopú pomaly ale isto na dvere. Napriek tomu hocičo nemôže byť tento rok také ako sme zvyknutí a ako by sme radi, niektoré veci sa nemenia a môžeme sa nimi potešiť podľa chuti. A to sú pečené dobroty. Vedľa tradičných barančekov aleboo pleteniek skúšame radi i nejaké tie novinky, aby sme si spestrili výber a poznali nové chute. Tentokrát padla voľba na sušienky z mandľového masla – a bola to šťastná voľba. Pochutnajú si dospeláci i malí koledníci.

Prípravu sme si chceli čo najviac zjednodušiť, a preto sme siahli po výkonnom stolnom mixéri Sage THE SUPER Q SBL920. Ako jediný mixér na trhu kombinuje 3 výrobky v jednom: štandartný mixér, smoothie mixér (s malou nádobou vhodnou na cesty) a vakuový nástavec (ktorý umožňuje mixovanie v najvyššej možnej kvalite). Vysoký výkon zaisťuje motor s príkonom 2400 W. Prístroj je vybavený špeciálnym nožovým systémom, má intuitivne ovládanie a je vyrobený zo špičkových materiálov. Robustná základňa je kovová a zaisťuje tichý chod bez vibrácií. Nádoba mixéra je vyrobená z Tritanu bez BPA, ktorý je vysoko odolný proti nárazu a poškriabaniu a je možné ho bez obáv opakovane umývať v umývačke na riad.

 1. 1.

  Do nádoby od mixéru Sage SBL920 vložte mandle. My jsme použili olúpané, ale kľudne použite i nelúpané, alebo ich môžete predtým opražiť. Nasaďte a zaistite veko nádoby pre bezpečné mixovanie.

 2. 2.

  Mixér zapnite tlačítkom ON a otočným ovládačom dajte MIX a postupne pridávejte stupne. Potrebujeme orechy rozmixovat do hladkého masla. Postupne znižujte a zvyšujte výkon, podľa potreby. Pre lepšie premiešanie si môžete pomôcť varechou alebo stierkou.

 3. 3.

  Hotové maslo preložte do nádoby s vekom.

 4. 4.

  Do väčšej misky si pripravte suroviny na cesto a všetky zmiešajte dohromady a ručne vypracujte hladké cesto.

 5. 5.

  Cesto nechajte chvílku odpočívať, medzitým si pripravte rúru predhriatím na 170°C.

 6. 6.

  Cesto vyváľkajte do približne polcentimetrovej placky a vykrajovátkom vykrojte požadované tvary. Tie položte na plech s papierom na pečenie a dajte ich piecť do rúry na 10–12 minút. Upečené sušienky nechajte vychladnúť.

 7. 7.

  Mezditým si pripravte polevu na zdobenie sušienok. Preosejte práškový cukor do bielkov a vymiešajte si polevu. Potrebujete konzistenciu, ktorá drží a nerozteká sa. Podľa potreby teda pridejte práškový cukor.

 8. 8.

  Hotovú polevu môžete dofarbiť potravinovými farbami a potom s ňou nazdobte sušienky.

Hotové sušienky majú vďaka mandľovému maslu krásne mandľovou príchuť a nemusíte do cesta pridávať už žiadný iný tuk. Po upečení sú krásne chrumkavé, ale pokiaľ ich chcete mať vláčne, dajte ich do krabičky s vekom a nechajte zavreté.

Prajeme dobrú chuť a kľudnú Veľkú Noc!

SBL920

Pokrm pripravujeme pomocou:
Stolný super mixér

Dozvedieť sa viac