Sage | Recepty a tipy | Valentínske sušienky s kávovým krémom

Valentínske sušienky s kávovým krémom

Přehrát video
Valentínské sušienky s kávovým krémom spojujú výbornú chuť chrumkavého cesta s ľahko nahorklou chuťou kávy
60 minút
Príprava jedla + varenie
Ľahká
Náročnosť
30 ks
Porcia

Ingrediencie

 • Suroviny na cesto
 • 200 g zmäknutého masla
 • 150 g múčkového cukru
 • 200 g hladkej múky
 • 90 g kukuričného škrobu
 • Suroviny na krém
 • 100 g zmäknutého masla
 • 100 g práškového cukru
 • 2 lžíce vanilkového pudingu
 • 3 lyžiíce espressa
  •  

Postup receptu

Vo februári nás čaká sviatok všetkých zamilovaných, svätý Valentín. A pretože sa jedná o romantický deň, mali by sme si dopriať niečo výnimočného. Čo napríklad niečo sladké, do čoho sa môžeme zahrýzť, privrieť oči a vychutnávať lahodnú chuť, ktorá sa nám pomaly rozplývá na jazyku? Vyskúšali sme Valentínske sušienky s kávovým krémom a neľutovali sme. Spojujú v sebe báječú chuť chrumkavého cesta s ľahko nahorklou chuťou kávy a môžete ich vyšperkovať trebárs aj čokoládou.
 
Príprava cesta na recept je jednoduchá, a rovnako tak aj kávového krému. Jeho základ tvorí kvalitné espresso, k jeho príprave sme použili pákový kávovar Sage The Barista Express BES875BSS s integrovaným mlýnčekom. Dokonalé espresso dokáže pripraviť vďaka niekoľkým základným faktorom – čerstvo namletej káve, správnemu tlaku a stálej teplote vody. Elektronický PID systém zaznamenáva teplotu v priebehu extrakcie a zaisťuje stabilitu teploty počas celého procesu s presnosťou +/-1°C. Optimálny tlak pre extrahovanú kávu dokáže napovedať sprievodca tlaku. Mlynček na kávu s nerezovými mlecími kameňmi umožňuje namlieť len potrebné množstvo kávy priamo do držiaku. Vďaka týmto premenným, teda možnosti nastavenia hrubosti a dávkovanie, máte možnosť nekonečného experimentovania s prípravou kávy podľa vašej chuti.

 1. 1.

  Do veľkej misy si dajte cukor, múku, kukuričný škrob a všetko dôkladne premiešajte. Potom dajte zmäknuté maslo a pomocou rúk vypracujte cesto.

 2. 2.

  Vypracované cesto si preložte na dosku, a ešte raz ho rukami poriadne prepracujte. Máslo ešte trochu povolí a všetko sa dôkladne spojí.

 3. 3.

  Cesto si rozdeľte na štyri kúsky. Dosku si posypte múkou a za pomoci valčeka vyváľajte placku zhruba 3 mm hrubú. Pri váľaní si cesto vždy trochu zasypte múkou, aby se nelepilo na valček a na dosku.

 4. 4.

  Za pomocí vykrajovátka si vykrojte z cesta srdiečka a dajte ich na plech s papierom na pečenie. Potom pečte 8 minút vo vopred vyhriatej rúre na 180 °C. Po upečení dajte sušienky vychladnúť.

 5. 5.

  Medzitým, čo sa sušienky pečú, môžete si na ne pripraviť krém.

 6. 6.

  Dvojité espresso si pripravíte v kávovare SAGE The Barista express BES875BSS. Vložte páku do nástavca na mlynček kávovaru THE BARISTA EXPRESS™. Na FILTER SIZE si prekliknite na funkciu DOUBLE a jedným stlačením na páku si nechajte namlieť kávu.

 7. 7.

  Tamperom utlačte mletú kávu a prípadne na zarovnanie môžete použiť Razor.

 8. 8.

  Páku zaistite pod sprchou a zapnite funkciu dvojitého espressa.

 9. 9.

  Po dokončení kávovú usadeninu vyklepnite z páky, utrite ju a nechajte ešte raz pretiecť vodou naprázdno. Aby ste páku i sprchu vypláchli.

 10. 10.

  Tri lyžice espressa pridejte do misky s maslom, cukrem a pudingovým práškom a za pomoci šľahače vyšľahajte do krému.

 11. 11.

  Krémom potrite sušienky a zlepte ich s ďalšou sušienkou. Zlepené sušienky skladujte v chlade. Po pár dňoch sa rozložia a sú krásne vláčne, prípadne ich podávejte ihneď, keď sú úžasne krehké.

 12. 12.

  Sušienky môžete ozdobiť i kúskami čokolády alebo posypať práškovým cukrom.

BES875BSS

Pokrm pripravujeme pomocou:
Espresso s integrovaným mlynčekom

Dozvedieť sa viac