Sage | Recepty a tipy | Pochutnejte si na tej najlepšej zmrzline

Pochutnejte si na tej najlepšej zmrzline

Přehrát video
Možno vám už tiež niekdy prišla na myseľ otázka, odkiaľ sa zmrzlina vlastne vzala a z akej doby pochádza? Jedná sa o veľmi starú pochúťku, jej história siaha až do staroveku hlboko pred náš letopočet. Na snehu ochutenom medom alebo hroznovou šťavou si pochutnávali už starí Číňania a Egypťania. Do Európy sa potom prvé recepty dostaly s Marcom Polom v 13. storočí a zhruba o 300 rokov neskôr sa zmrzlina rozšírila do zvyšku Európy. Najprv sa samozrejme jednalo len o dvornú delikatesu a až v 19. storočí sa rozšírila medzi široké vrstvy. Najväčší boom potom zažila v 20. století s rozmachom chladničiek a mrazničiek.

Menila sa pochopiteľne i jej podoba – spočiatku išlo, ako sme už spomínali, o jednoducho ochutený sneh, potom o zmesi chladených sirupov s mliekom a ovocím alebo aj orechami a konečne potom o mrazeneé krémy z ušľahaných žĺtkov s cukrom a smotanou a najrôznejšími prísadami. Dôležitý posun prišiel s patentom zmrzlinového kornútku a vynálezom šľahača, vďaka nemu je zmrzlina krásne nadýchaná a jemná.

Presne takúto si môžete doma vyrobiť aj vy s prémiovým zmrzlinovačom Sage BCI600 The Smart Scoop. Má 12 rôznych programo pre nastavenie štruktúry – na škále od mäkších mrazených dezertov ako je sorbet, cez mrazené jogurty a gelata až po zmrzlinu. Hustotu pripravovaného mrazeného dezertu dokáže prístroj podľa vášho nastavenia automaticky rozpoznať, čo je zásadné pre jej správnu konzistenciu. Dá vám zároveň kontrolu nad tým, aby obsahovala len ingredience podlľa vášho výberu a chuťového naladenia – vďaka prriehľadnému veku môžete počas prípravy bez nutnosti prerušenia procesu pridávat dodatočné ingredience ako sú napríklad oriešky, ovocie alebo čokoláda apod. Ako jeden z mála výrobníkov zmrzliny na sloenskom trhu je naviac vybavený kompresorom, ktorý vám ušetrí zdĺhavé práce s namrazováním nádoby či pridáváním ľadu, a dokáže tiež prostrednictvom funkcie KEEP COOL uchovať hotový dezert v chlade až po dobu až 3 hodín.

Vďaka zmrzlinovaču Sage sa vyhnete nekvalitným a nezdravým náhradám ako sú lacnejšie rastlinné tuky, umelé dochucovadlá a farbivá.
Prajeme vám dobrú chuť!
BCI600

Pokrm pripravujeme pomocou:
Výrobník zmrzliny s kompresorom

Dozvedieť sa viac