Sage | Recepty a tipy | Dokonalé veci nie je možné unáhliť

Dokonalé veci nie je možné unáhliť

Přehrát video
Korene pomalého varenia spadají do Ameriky na počiatok 70. rokov. Pôvodný názov hrnca určeného pre tieto účely, v češtine tzv. pomalého hrnca, znie crock pot a Američanov okúzlil nízkou spotrebou energie a nízkou náročnosťou na obsluhu. A to je skutočne pointa celej veci – do hrnca vložíte ingrediencie, zavriete ho, nastavíte čas a môžete ísť. A keď se vrátite, máte uvarené. Vlastne sa ani nejedná o hrniec, je to skôr veľká hlboká elektrická panvica. Funguje na princípe, že tento vonkajší obal zahrieva vnútornú nádobu, v ktorej sa potraviny pripravujú.

Suroviny sa pomaly varia pri teplote okolo 95 stupňov Celsia, čo im umožňuje zachovať si maximum živín, a pritom sa nerozvariť. Mäso naopak zmäkne, nevysuší sa a zostane šťavnaté. Dokáže si poradit i s kúskami, ktoré by inak zostali navždy tuhé a nepožívateľné. Výhodou tiež je, že je možné variť takmer bez tuku a iba s minimálnym množstvom soli a prípadne ďaľšieho korenia, čo ocenia predovšetkým tí, ktorí majú dietetické obmedzenia. Pomalé varenie sa ideálne hodí na prípravu polievok, omáčok, pečených mes i so zeleninou a zemiakmi ako prílohou. Vývar pripravený týmto spôsobom je nádherne číry a plný chuti. Chute sa dokonale prelínajú a prepoja.

Na co je ale tento způsob vaření náročný, je čas. Je třeba počítat s tím, že pokrmy se připravují zhruba 4–10 hodin. Ovšem, paradoxně právě tím šetří čas! Ptáte se jak? Když hrnec naplníte a uzavřete, můžete ho totiž opustit a o nic dalšího se nestarat. Večeři či oběd si takto snadno připravíte na dobu, až se vrátíte domů z práce nebo z výletu nebo zkrátka, na kdy chcete. Po dovaření umí totiž přepnout na udržování teploty hotového jídla. A když k němu přijdete, máte vařeno.

Že vám to zní celé jako sen? Díky elektrickému tlakovému hrnci The Fast Slow Pro BPR700BSS od prémiové značky Sage si ho můžete vyplnit. Hrnec navíc kombinuje jak uvedené pomalé vaření, tak i automatické tlakové vaření. Získáte v něm tak dvě výhody v jednom. Dokáže automaticky nastavit ideální kombinaci času, teploty a tlaku mezi rychlou a pomalou úpravou. Hrnec nabízí 6 přednastavených chytrých programů – vaření pod tlakem, pomalé vaření, zahušťování, opékání, restování a přípravu v páře. Samozřejmě také i vlastní manuální nastavení prostřednictvím programu „Custom“. Čas je možné nastavit na 2-12 hodin a výsledek vás příjemně překvapí v podobě pokrmu s maximální chutí a ideální konzistencí.
BPR700BSS

Pokrm pripravujeme pomocou:
Elektrický tlakový hrniec

Dozvedieť sa viac