Sage | Recepty a tipy | Chcete vitamíny jednoducho a rýchlo? odšťavujte!

Chcete vitamíny jednoducho a rýchlo? odšťavujte!

Přehrát video
Všetci zápasíme s časom a v každodennom zhone nám hocikedy aj dochádza fantázia, ako sa stravovať zdravo a dodávať telu potrebné vitamíny. Ste v podobnej situácii? Potom pre vás máme skvelý tip – odšťavujte! Táto metóda je rýchlá, zdravá a zachutí všetkým. Aj malým deťom.

V ovocí a zelenine sa v surovom stave nachádza veľké množstvo vitamínov, minerálnych látok, enzýmov a vlákniny, ktoré naše telo nevyhnutne potrebuje. A práve čerstvo pripravený džús vám umožní získať maximálne množstvo živín, ktoré by ste samotnou konzumáciou len ťažko obsiahli. Majú vysokú nutričnú hodnotu, ale pritom málo kalórií, čo je dobrá správa aj pre tých, ktorí sa snažia schudnúť. Odšťavená zelenina a ovocie tak dokážu telo krásne naštartovať a hodia sa i pri športovom výkone. Naviac telu prospešné látky sa v tekutej podobe vstrebávajú ľahšie a rýchlejšie než u pevnej stravy. Oproti tepelnej úprave je najväčším prínosom čerstvých šťiav prítomnosť enzymov. Tie napomáhajú tráveniu a prispievajú k odstráneniu plynnatosti v črevách.

Velkou prednosťou tiež je, že čerstvé džúsy sú chuťovo vynikajúce. A pochutia si na nich nielen priaznivci zdravého životného štýlu, ale naozaj všetci. Touto cestou sa vám preto podarí dostať do detí i tie druhy ovocia a zeleniny, ktoré pre nich nebývajú na tanieri príliš lákavé. Napríklad brokolica😊 Môžete donekonečna experimentovať a vymýšľať najrôznejšie kombinácie podľa vlastnej chuti i nálady. Šťavu si tiež môžete jednoducho pribalit na cestu a zdravú desiatu mať kedykoľvek po ruke. A pokiaľ by ste si ju chceli ušetriť na neskoršiu dobu, aj to je možné.

Ďalšou dobrou správou je, že sa jedná o úplne jednoduchý a rýchly spôsob prípravy, ktorý zvládne každý. Keď si vezmete na pomoc šikovného pomocníka, nie je čo riešiť. Nám výborne pomohol Sage The Nutri Juicer Plus, ktorý splnil všetky naše požiadavky – je ľahko ovládateľný, bezpečný a dobre čistiteľný, väčšinu jeho častí je možné umývať v umývačke. Odšťavovač je vyrobený z kvalitných materiálov, má štylový dizajn a využívá najmodernejšie technológie. Ovládanie je elektronické, intuitívne a zobrazuje sa na LCD displeji. Podľa vybraného druhu si pre maximálnu výťažnosť šťavy zvolíte z 5 stupňov rýchlosti ten optimálny (6500 / 8000 / 9800 / 11000 / 13000 otáčok za minútu). Součásťou výbavy je Nutri Disc, vďaka ktorému dochádza k menšiemu prenosu tepla - o 1,5 °C . V porovnaní s bežnými produktami v tejto kategórii dokáže z rovnakého množstva ovocia a zeleniny získať o 20 % viac živín. Naviac pletené sitko rovnako zaisťuje väčšiu efektivitu. A praktická vychytávka na záver – odšťavovač je vybavený širokým plniacim otvorom 84 mm, takže do neho ľahko vložíte napr. aj celé jablko.
Tak smelo do toho – čaká na vás lahodná vitamínová bomba!
 
 Tu je to napsísané trochu inak než to v skutočnosti je. Ostatné centrifugálne odšťavovače pri práci surovinu zahrievajú a tým sa z džúsu ztrácajú tie enzýmy, vitamíny, atd. SAGE garantuje, že ohrev nebude väčší než 1,5C. Z textu to vyznieva tak, že oproti iným je to o 1,5C čo nie je pravda.
SJE830BSS

Pokrm pripravujeme pomocou:
Odšťavovač s veľkým plniacim otvorom

Dozvedieť sa viac